Патронатна
Служба хартії
Патронатна
Служба хартії
Патронатна служба — це сервісний підрозділ у складі секції персоналу бригади "Хартія", створений для надання комплексної підтримки захисникам та їхнім родинам.
Основна мета — полегшити захисникам та їхнім родинам вирішення побутових, юридичних та медичних питань, щоб військові могли зосередитися на виконанні бойових завдань та відновленні після поранень. Родини ж отримують належну підтримку в ситуаціях, коли їхні близькі воюють, отримали поранення або загинули.
У складі служби функціонують два основні напрями: робота з пораненими та підтримка родин захисників.
Патронатна служба піклується про кожного захисника та його родину.
Звернутись із запитом до Патронатної служби Хартії можна за посиланням.
Для родин загиблих захисників
Сповіщення
У випадку загибелі чи смерті військовослужбовця командир військової частини сповіщає представників територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Після цього представники ТЦК та СП сповіщають родину загиблого (померлого).Час та місце поховання військовослужбовця узгоджується з родиною та місцевими органами влади. Військова частина вирішує питання щодо передачі особистих речей загиблого (померлого) родині.
Евакуація тіла
Тіло евакуюють до моргу, де проводять судово-медичну експертизу (розтин). На підставі цього отримують лікарське свідоцтво про смерть.Військова частина організовує транспортування тіла загиблого (померлого) та допомагає в організації поховань. Представники підрозділу або громадські організації транспортують тіло загиблого (померлого) військовослужбовця у місто/село, де відбудеться поховання.
Поховання
Поховання здійснюється коштом територіальної громади або держави. На похованні є спеціальний військовий церемоніал, який проводять представники військової частини.Свідоцтво про смерть родина може оформити у будь-якому територіальному відділі державної реєстрації актів цивільного стану.
Отримання виплат та пільг
Родини загиблих захисників можуть отримати виплати та пільги (медичні, житлові, комунальні, податкові та інші). Для оформлення виплат та пільг родина звертається до представників військової частини, які допоможуть оформити документи. Детальніше про види пільг та виплат можна дізнатися за посиланням https://navigator.pryncyp.com/family/family-of-fallen
Для родин зниклих безвісти військовослужбовців
Якщо військовослужбовець довго не виходить на зв’язок, це може викликати занепокоєння у родини. У такій ситуації рекомендуємо спершу звернутися до його колег по службі, а також зв’язатися з безпосереднім командиром або командиром військової частини. Вони можуть надати актуальну інформацію про місцезнаходження та стан вашого близького.
Сповіщення
Командир військової частини сповіщає представників ТЦК та СП про зниклого безвісти військовослужбовця, і вже ТЦК та СП повідомляє про це родині.
Набуття статусу безвісти зниклого
Родина зниклого безвісти військовослужбовця має звернутися до районного відділу поліції та подати заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин.
Працівники поліції після подання заяви зобов'язані внести ці дані до ЄРДР. Національна поліція України зобов'язана надати родині витяг з ЄРДР через добу після внесення цих відомостей до реєстру.
Інформацію про зниклого безвісти працівники поліції також мають передати Уповноваженому з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також внести відомості у Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
У військовій частині проводиться внутрішнє розслідування щодо зникнення безвісти військовослужбовця.
Слідчий поліції, який веде справу, скеровує рідних зниклого безвісти на відбір зразків ДНК. Це стосується батька, матері, дітей зниклого безвісти військовослужбовця. Приблизний час очікування результатів ДНК — 1-3 місяці.
Якщо з'являється нова інформація щодо зникнення безвісти чи потрапляння в полон, свідчення очевидців, то сім'я зниклого безвісти має надати цю інформацію слідчому Національної поліції, який веде слідство.
Отримання виплат та пільг
Представники військової частини допомагають родині оформити всі виплати та пільги, на які має право родина зниклого безвісти.Зміна статусуЯк військова частина отримує інформацію про те, що військовослужбовець перебуває в полоні, командир передає цю інформацію до ТЦК та СП, представники якого, в свою чергу, впродовж семи днів після отримання такого сповіщення повідомляють сім'ю та інформують щодо пільг та виплат.
Для родин воїнів, які потрапили у полон
Якщо військовослужбовець довго не виходить на зв’язок, це може викликати занепокоєння у родини. У такій ситуації рекомендуємо спершу звернутися до його колег по службі, а також зв’язатися з безпосереднім командиром або командиром військової частини. Вони можуть надати актуальну інформацію про місцезнаходження та стан вашого близького.Також зверніться до ТЦК та СП за місцем постійного проживання або за місцем призову на військову службу військовослужбовця. Після звернення родини представники ТЦК та СП направляють запит до військової частини.
Сповіщення
У разі захоплення військовослужбовця в полон військова частина зобов'язана не пізніше наступного дня повідомити ТЦК та СП (за місцем проживання військовослужбовця) дату і обставини захоплення в полон. Якщо достовірної інформації немає, то її передадуть після завершення службового розслідування у військовій частині, яке триває до 30 діб.
Набуття статусу військовополоненого
Родина має звернутися до районного відділу поліції та подати заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин. У поліції потрібно взяти номер кримінального провадження.Слідчий поліції, який веде справу, скеровує рідних зниклого безвісти на відбір зразків ДНК. Це стосується батька, матері, дітей зниклого безвісти військовослужбовця. Приблизний час очікування результатів ДНК 1-3 місяці.Справа передається до СБУ для досудового розслідування. Родина має звернутися до СБУ і дізнатися прізвище слідчого у справі для взаємодії.
Звернення до органів, які займаються розшуком військовополонених
Для уточнення інформації щодо зниклого безвісти або військовополоненого, необхідно звернутися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
— Телефон (Пн.-Пт. 10.00-16.00): 0 800 300 529
— Електронна пошта: koord.shtab@gmail.com
Також потрібно подати запит до Національного інформаційного бюро (НІБ).
— Телефон (в межах України) 1648, (з-за кордону) +38 044 287 81 65.
— Електронна пошта: nib.uncp.info@gmail.com
Варто звернутися до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин за телефоном гарячої лінії 0 800 339 247 (Пн.-Пт. 9.00-18.00).
Важливо звернутися із запитом про розшук до Бюро Центрального агентства Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Для цього потрібно заповнити онлайн-форму:
— Українською: https://uruprecase.powerappsportals.com/uk-UA/
— Російською: https://uruprecase.powerappsportals.com/ru-RU/
— Англійською https://uruprecase.powerappsportals.com/en-US/
— Електронна пошта МКЧХ: ctabureau@icrc.org.
— Телефон: +41 22 730 3600. У межах України можна телефонувати безплатно за номером 0 800 300 155.
Якщо з’явилася нова інформація про полон
якщо у вас є інформація, що ваша близька людина потрапила у полон, необхідно:
1. Звернутися до СБУ із заявою, в якій описати те, що стало відомо про військовополоненого. До заяви потрібно додати документи, що підтверджують вашу особу, і ті, що підтверджують, що ви є рідною людиною із ймовірно військовополоненим. Отримати номер кримінального провадження можна буде через добу після звернення.
2. Звернутися до Національного інформаційного бюро на гарячу лінію 1648 та подати усю відому вам інформацію.
3. Звернутися до Міжнародного Комітету Червоного Хреста для реєстрації справи військовополоненого та надати їм усю відому інформацію. Зробити це можна за офіційними телефонами: 0 800 300 155 (Київ). За результатами звернення ви маєте отримати номер справи, щоб звертатися для отримання додаткової інформації у справі.
4. Звернутися до Мінреінтеграції із заявою про встановлення факту позбавлення особистої свободи. Від цього будуть залежати усі виплати для полонених військовослужбовців.
Важливо
— Заяви до державних та міжнародних органів приймаються лише від родичів. Кожен етап є безплатним, не потрібно сплачувати жодних коштів.
— Будьте обережні та не передавайте особисту інформацію третім особам – звертайтеся лише до перевірених джерел. Найперше джерело необхідної інформації – військова частина або ТЦК та СП.
— Не створюйте кілька заяв в одному органі щодо одного і того самого питання, оскільки це ускладнить реєстрацію та розгляд справи.
— Не поширюйте у соціальних мережах світлин з останнього місця перебування військового/військової та не вказуйте номер військової частини.